Menu Close

GINKŪNŲ BIBLIOTEKOJE VYKO LAIŠKO RAŠYMO AKCIJA

Balandžio 23 dieną startavo Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė „Biblioteka: informacija ir žinios kiekvienam“. Šią dieną Ginkūnų S. ir V. Zubovų mokyklos 8 ir 9 klasių mokiniai bei mokytojos A. Višniauskienė ir A. Stancelienė atėjo į susitikimą su Ginkūnų filialo globėja Indre Birutyte. Susitikimo pradžioje Ginkūnų filialo vyresnioji bibliotekininkė R. Linauskienė teigė, kad biblioteka yra ta vieta, kurioje galime surasti daug naujų žinių, idėjų, čia atsiveria naujas knygų, žinių, informacijos ir kultūros pasaulis, tad ir siekiama, kad šį pasaulį surastų ir pažintų kuo daugiau žmonių.

 

Bibliotekos globėja akcentavo, jog vaikystės prisiminimai iš bibliotekos atplūsta tokie maloniai šilti, tarytum viena didelė mozaika, sudėta iš galybės sustabdytų akimirkų.

 

Tą rytą ji prisiminė, kaip prieš keletą metų teko organizuoti laiškų rašymo akciją Šiaulių tardymo izoliatoriuje. Nuteistieji rašė laiškus mamytėms, skaitė poeziją.

 

Kai bendraujame SMS žinutėmis ir per dieną kelis kartus tikrinamės savo elektroninį paštą, ranka rašyti laiškai tampa retenybe. Šia akcija norėjosi priminti, kad ranka rašyti laiškus galima ir technologijų amžiuje. Mokiniai sužinojo apie laiškų rašymą – globėja suteikė žinių apie laiškų rašymo istoriją — kunigaikščio Gedimino laiškai yra vieni pirmųjų Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės raštijos paminklų. Yra išlikę 6 iššifruoti laiškai. I. Birutytė supažindino su laiškų  tipais ir patarė, kaip rašyti vienokį ar kitokį laišką.

 

Į susitikimą akcijos sumanytoja atėjo netuščiomis — atnešė atviručių, popieriaus su Sigutės Ach piešinukais bei vokų, kurie buvo pažymėti specialiu antspaudu.

 

Kaip pavasaris džiugina mus, taip ir mokiniams buvo suteikta galimybė pradžiuginti savo mamas, parašant joms laišką. Buvo gera matyti vaikų emocijas, buvo net ašarų. Ką vaikai parašė laiškuose, žino tik jie, bet tikime, kad nepritrūko žodžių artėjančiai Motinos dienai — kas padėkojo, kas atsiprašė.

 

Renginio pabaigoje bibliotekininkė Rimvida įteikė Ginkūnų bibliotekos padėkas mokiniams, už dalyvavimą perskaitytos knygos viršelio piešinių parodoje „Knygos menas. Viršelis“.

 

Rimvida Linauskienė, Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Ginkūnų filialo vyresnioji bibliotekininkė.

Skip to content