Menu Close

Važinėjamasis motorinėmis transporto priemonėmis gamtoje

Dalinamės Aplinkos apsaugos ministerijos pranešimu spaudai  „Gamta nėra trasa: aplinkosaugininkai keturračių vairuotojus ragina laikytis taisyklių ir neniokoti gamtos – parengta atmintinė“.  2025-07-09 Gamta nėra trasa

Važinėjimas bekele daro žalą gamtai:

🐾 Trikdomi laukiniai gyvūnai –  dėl triukšmo ir judėjimo keičiasi įprasta gyvūnų elgsena, jie palieka slėptuves.

🌱 Ardomas dirvožemis – važiuojant per natūralų paviršių susiformuoja gilios vėžės, kurios pažeidžia augalinį sluoksnį ir skatina dirvožemio eroziją.

🌿 Naikinami augalai – važiavimas per pievas, miškų pakraščius ar kitas jautrias vietas naikina augalus, tarp jų – retas ir saugomas rūšis, žaloja žolinę dangą, natūralią paklotę, gyvūnų buveines.

💧 Teršiama aplinka –  netvarkingi varikliai ar nesandarūs bakai gali paskleisti degalus ir tepalus į dirvožemį ar vandenį, į orą patenka motorinių transporto priemonių išmetami teršalai, plastikinės dalys gamtoje nesuyra ilgus metus.

🔥 Kyla gaisrų rizika – nuo menkiausios kibirkšties, nuo įkaitusio variklio ar duslintuvo gali užsidegti sausa žolė.

 

📘 Parengėme atmintinę, kuri padės vairuotojams orientuotis, kaip pramogauti atsakingai: https://t.ly/Atmintine_keturraciai_krosiniai_motociklai

 

📞 Pastebėjus ne keliais (bekele) važiuojančius keturračius, krosinius motociklus ar kitas motorines transporto priemones raginame apie tai pranešti skubiosios pagalbos tarnybų telefonu 112.

📸 Jei įmanoma – nufotografuokite ar nufilmuokite pažeidėjus – svarbu užfiksuoti transporto priemonės numerius, spalvą ar kitas atpažinimo detales. Vaizdo įrašus ar nuotraukas galite siųsti ir el. paštu info@aad.am.lt.

Skip to content