Partneriai
Partneriai
RENGINIAI
RENGINIAI
Draugaukime

Vykdant Lietuvoje vaikų globos sistemos pertvarką, vienas iš svarbiausių uždavinių yra siekis sumažinti skaičių vaikų, patiriančių skaudžius išgyvenimus ir patenkančių į institucinę globą.

Kviečiame Šiaulių rajono žmones, kas gali ir nori, tapti socialiniais globėjais ir atverti savo namų duris tėvų globos netekusiems vaikams.

Kas tai – socialiniai globėjai, ir kas jais gali tapti?

Tai asmenys,

• pasirengę į savo šeimą priimti vieną ar keletą vaikų (iki 3 vaikų, išskyrus tuos atvejus, kai neišskiriami broliai ir /ar seserys), netekusių tėvų globos.

• išklausę globėjų ir įtėvių mokymus.

 

Atsižvelgiant į tai, kad laikinosios globos tikslas yra grąžinti vaiką į šeimą,

• Globojamais vaikais socialinis globėjas rūpinsis iki tol, kol jie galės grįžti į savo biologinę šeimą arba, jei biologinėje šeimoje sunkumų išspręsti nepavyks, rengs vaiką įvaikinimui ar globai kitų fizinių globėjų šeimoje.

• Laikinoji globa (rūpyba) galės trukti ne ilgiau kaip dvylika mėnesių.

• Socialinio globėjo namuose galės būti apgyvendinti vaikai nuo 0 iki 18 metų.

 

Laikinoji globa (rūpyba) socialinio globėjo šeimoje organizuojama siekiant užtikrinti be tėvų globos likusio vaiko teisių ir įstatymų ginamų interesų įgyvendinimą, suteikiant sukurti vaikui tokias gyvenimo sąlygas, kokių reikia jo fizinei, protinei, dvasinei, dorovinei bei socialinei raidai.

 

Tuos, kas neturi galimybių tapti socialiniais globėjais, prašome perduoti šią žinią artimiesiems, kaimynams, draugams, bičiuliams, bendradarbiams.

Visus norinčius tapti socialiniais globėjais kviečiame atvykti į Šiaulių rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyrių ar kreiptis telefonais: (8 41) 59 66 87, 8 614 510 69.

 

Šiaulių rajono savivaldybės administracija

Naujienų kalendorius
2022 m. liepos mėn.
P A T K P Š S
« Bir    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Apklausos
Ginkūnų seniūnijos viešųjų erdvių vystymo vizija

Ginkūnų seniūnijos viešųjų erdvių vystymo vizija