Menu Close

Dėmesio ! Siūloma keisti gyvenamosios vietovės pavadinimą ! (Papildyta)


Šiaulių rajono savivaldybės taryba 2020 m. birželio 2 d. priėmė sprendimą Nr. T-175 pritarti Ginkūnų iniciatyvinės grupės siūlymui keisti Šiaulių rajono savivaldybės Ginkūnų seniūnijos Ginkūnų gyvenamosios vietovės pavadinimą Ginkūnų kaimas į Ginkūnų miestelis.

Nuo 2021 m. kovo 2 d. iki 2021 m. balandžio 30 d. bus vykdoma apklausa (konsultacija) dėl Ginkūnų seniūnijos gyvenamosios vietovės pavadinimo Ginkūnų kaimas į Ginkūnų miestelis. Apklausa bus vykdoma raštu (Ginkūnų kaimo gyventojai nuomonę galės pareikšti pateiktuose apklausos lapuose) Ginkūnų seniūnijos patalpose seniūnijos darbo laiku. 

Kviečiame aktyviai dalyvauti.

išsamesnė informacija tel. 841 507 025;  841 507 026;  arba el. p. vilija.kvasiene@siauliuraj.lt;  dovile.degutiene@siauliuraj.lt;

Papildomai informuojame, kad Šiaulių rajono savaivaldybės tarybos priimti sprendimai dėl vietinės rinkliavos dydžio nustatymo, vienodai galioja visoje Šiaulių rajono savivaldybėje, nepriklausomai nuo gyvenamosios vietovės pavadinimo.

Plačiau apie miestelio pavadinimą: 

Miestelis – Lietuvoje tai kompaktiškai užstatyta gyvenvietė, turinti 500–3000 gyventojų, kurių daugiau kaip pusė dirbančiųjų dirba pramonėje, verslo bei gamybinės ir socialinės infrastruktūros srityse, taip pat jiems priskiriami tradiciniai miesteliai (LR teritorijos administracinių vienetų ir jų ribų įstatymas, 1994 m.).

Miestelis – tai kaimo vietovės tipas, jo gyventojai priskiriami kaimo gyventojams. Praeityje miesteliai sudarė tarpinę grandį tarp miesto ir kaimo, turėjo specifinių lengvatų. Po II pasaulinio karo teisiškai miesteliai nebesiskiria nuo kaimų, o šnekamojoje kalboje termino vartojimas tapo lakus – tai gali būti ir miesto statusą turinti gyvenvietė (pvz., Troškūnai), ir kaimas (PivašiūnaiSalakas), be to, kai kurie nominalūs miesteliai gali būti vadinami kaimais (pvz., Žemoji PanemunėPalėvenė).

Senąją savo specifiką miesteliai prarado dėl to, kad sovietmečiu daug kaimų – žemės ūkio gyvenviečių tapo plano struktūra, gyventojų skaičiumi, švietimo, kultūros, prekybos, valdymo įstaigų buvimu panašios į miestelius. Plačiau: https://lt.wikipedia.org/wiki/Miestelis

tarybos sprendimas

aiskinamasis rastas Tarybos sprendimui

NUTARIMAS

administraciniu vienetu istatymas

Skip to content